Sekmadienį pasibaigė Baltijos Futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą.

Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams savo žaidimą. Latviai kontroliavo kamuolį didesnį laiko tarpą ir jau per pirmąsias penkias minutes sugebėjo sudrebinti vartų konstrukciją.

Nemažai darbo turėjo ir Lietuvos vartininkas Mindaugas Labuckas.  Jis ne kartą blokavo oponentų smūgius. Bene didžiausią grėsmę mūsų vartams kėlė Oskars Ikstens, kuris iš pradžių iš patogios pozicijos smūgiavo šalia virpsto, o vėliau jo klastingą smūgį atmušė M. Labuckas.

10 minutę realiausią progą pasižymėti turėjo Lietuvos futbolininkai. Artūras Juchno sulaukė perdavimo dešiniajame krašte ir turėjo pakankamai erdvės prisitaikyti, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

17 minutę latviai galų gale pralaužė didvyriškai žaidusio M. Labucko vartus. Po skerso perdavimo iš aikštės vidurio, dešiniajame atakos krašte buvęs Andrejsas Aleksejevsas vienu lietimu „sušaudė“ vartininką tiksliu smūgiu į kairįjį kampą.

Po pertraukos lietuviai pabandė paspausti oponentus, bet greitai vėl žaidimas tapo panašus į tą, kuris buvo pirmojoje rungtynių dalyje.

Visgi 27 minutę Lietuva sugebėjo pasinaudoti galimybe kontratakuoti ir išlygino rezultatą. Rolandas Leščius savo aikštės pusėje perėmė kamuolį iš varžovo, nusivarė jį į kitą pusę, atliko perdavimą Evaldui Kugiui, kurio smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo Igorio Avanesovso ir įkrito į vartus.

Lietuviai toliau išliko pavojingi greituose išpuoliuose. 32 minutę Arsenijus Buinickis gražiai iškišo kamuolį į kairįjį kraštą, kuriame E. Kugys surado galimybę smūgiui, bet Latvijos vartininkas AigarasBondaras atrėmė šūvį.

36 minutę Lietuvai pavyko išsiveržti į priekį standartinėje situacijoje. Tomo Salamanavičiaus ilgas perdavimas tolimojo virpsto link pasiekė Jurijų Jeremejevą, kuris vienu lietimu iš arti nuginklavo vartininką.

Tačiau jau po mažiau nei minutės latviai sugebėjo atstatyti lygiąsias. Po perdavimo iš kairiojo krašto pasižymėjo Igoris Lapkovskis. Situacija lietuviams iš patenkinamos tapo labai sudėtinga, nes jau 38 minutę, po pražangos baudos aikštelėje, į Lietuvos vartus buvo skirtas 10 metrų baudinys. Jį šaltakraujiškai realizavo Maksimas Sensas.

Paskutinę rungtynių minutę Lietuva metė visas pajėgas į puolimą ir tai jiems kainavo dar vieną praleistą įvartį, kai iš toli tiksliai į tuščius vartus pataikė tas pats M. Sensas.

Rungtynės pasibaigė Latvijos pergale 4:2. Latviai, kurie pirmajame susitikime penktadienį 2:0 įveikė estus, užsitikrino jau penktą Baltijos Futsal taurės titulą.

Lietuva pirmose rungtynėse sužaidė lygiosiomis su Estija 1:1, bet didesnis įmuštų įvarčių skaičius turnyre leido mūsiškiams aplenkti estus turnyrinėje lentelėje. Lietuvos komanda Baltijos taurėje antri finišuoja jau penktą kartą.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Latvija 2:4 (0:1)
Jelgavos Žemgalės olimpinio sporto centro arena
Žiūrovų skaičius: 295

Teisėjai – E. Patkulins (Latvija), Š. Tamulynas (Lietuva), I. Purinš (Latvija)
Įvarčiai: 17 min. A. Aleksejevs (0:1), 27 min. I. Avanesovs (į savus vartus, 1:1), 36 min. J. Jeremejev(2:1), 37 min. I. Lapkovskis (2:2), 38 min. M. Sens (2:3), 40 min. M. Sens (2:4)

Lietuvos startinė sudėtis: Mindaugas Labuckas, Arsenijus Buinickis, Pavelas Smolkovas, Rolandas Leščius, Evaldas Kugys.

Po keitimo: Arūnas Šteinas, Tomas Salamanavičius, Jurij Jeremejev, Artūr Juchno, Ramūnas Radavičius, Lukas Sendžikas, Tomas Bučma, Benas Olencevičius.