Naujienos

Beveik dvi savaites Jungtinėse Amerikos Valstijose svečiavosi mūsų miesto jaunieji futbolininkai. Panevėžiečiai iš Čikagos išsivežė varžovų pamokas ir neišdildomus įspūdžius.

Anapus Atlanto panevėžiečiai sužaidė trejas rungtynes

Gintaras Brazdžionis

Rugsėjo 14-25 dienomis Čikagoje svečiavosi Lietuvos jaunių futbolo čempionai, Panevėžio FA-FK „Panevėžys“-Raimundo Sargūno sporto gimnazijos futbolo jaunių komanda. Jaunieji, 16-17 metų amžiaus, futbolininkai, kartu su juos lydinčiais treneriais Virginijumi Liubšiu, Dariumi Butkumi ir minėtos gimnazijos direktore Jūrate Pauliukiene Čikagoje lankėsi pirmą kartą ir savo viešnagės metu sužaidė tris draugiškas rungtynes su vietos komandomis.

Draugiškose rungtynėse su bendraamžių futbolininkais, kurias lietuviai pralaimėjo, jie futbolo aikštėje gavo išties vertingas varžovų pamokas ir tuo pačiu galėjo įvertinti aukštestį jų meistriškumo lygį.

Pirmose rungtynėse mūsų šalies futbolininkai rezultatu 1:2 turėjo pripažinti FC “Socers” klubo pranašumą, o antrame, po dviejų dienų vykusiame, susitikime lietuviai 0:3 nusileido FC “United” koledžo komandai.

Šiuos lietuvių pralaimėjimus nulėmė ne tik aukštesnis varžovų komandų meistriškumas: solidžiau pasipriešinti amerikiečiams sutrukdė lietuvių futbolininkus paveikusi adaptacija kitoje Atlanto pusėje, taip pat trumpas atsarginių žaidėjų suolelis (komanda turėjo tik du atsarginius žaidėjus). Jaunieji Lietuvos futbolininkai savo reputaciją apgynė trečiose rungtynėse Pasaulio lietuvių centre Lemonte žaisdami su seniausiu išeivijoje, Čikagos lietuvių futbolo klubo “Lituanica”. Jaunatviška energija šįkart nugalėjo patirtį – lietuviai po gražios ir permainingos kovos šventė pergalę rezultatu 4:2.

Įdomu pažymėti, kad sunkią traumą (trūko kelio kryžminiai raiščiai) pačioje rungtynių pradžioje patyrus pagrindiniam “Lituanicos” vartininkui, daugkartiniam Lietuvos čempionui Arvydui Skrupskiui, jo vietą vartuose užėmė svečias iš Lietuvos, vos prieš kelis mėnesius garbingą 60-ies metų jubiliejų atšventęs jo geras bičiulis bei buvęs treneris Virginijus Liubšys.

Be savo kasdienybės – futbolo rungtynių bei treniruočių Lietuvos futbolininkai, kartu su savo vadovais sugebėjo apsilankyti žymiose Čikagos miesto vietose. Jie stebėjo MLS čempionato “Chicago Fire” rungtynes, plaukiojo laivu po Mičigano ežerą, apsilankė Lietuvos Generaliniame Konsulate, kur juos priėmė LR generalinis konsulas Mantvydas Bekešius. Buvo užmegzti glaudūs ryšiai su Lietuviais Amerikoje. Tikimasi ateityje glaudaus bendradarbiavimo.

Lietuvaičiai pastebėjo, kad Čikagoje, Pasaulio Lietuvių centre (Lemonte) lietuvybės yra labai daug. Aneksavus Lietuvą sovietams, Amerikoje Lietuvos konsulatas nebuvo nustojęs dirbti, JAV nepripažino sovietų aneksijos. Malonu buvo stebėti, kaip savaitgaliais renkasi Lietuvių jaunoji karta į mokyklą, kur mokosi rašyti ir skaityti lietuviškai. Ten Lietuva neužmiršta bet gyva Jų širdyse.

Už neišdildomus įspūdžius visos viešnagės metu svečiai iš Lietuvos nuoširdžiai dėkojo šios nuostabios išvykos iniciatoriui ir vadovui Mantui Gaušai, organizatoriams – Linui Jakovlevui, Dainiui Ruževičiui, juos itin svetingai globojusiems kraštiečiams Svajūnui Masilioniui, Arnoldui Blinstrubui, Rolandui Rauduvei, Andriui Bučui, Tomui Mačiuliui ir visiems kitiems futbolo entuziastams bei rėmėjams, kurie prisidėjo prie itin turiningo ir  smagaus futbolininkų vizito Čikagoje.

Lietuvos futbolininkų viešnagę Čikagoje tik kiek apkartino prieš pat išvyką į gimtinę atšauktas “Finnair” kompanijos sugedusio lėktuvo skrydis, dėl ko lietuviai dar vienai dienai priverstinai užsilaikė JAV. Beje, ši Lietuvos futbolo komandos viešnagė JAV buvo pirmoji po 1989 metų, kuomet Amerikoje viešėjo Vilniaus “Žalgirio” futbolininkai, kurie dalyvavo Teksaso valstijoje vykusiame “Dallas Cup” turnyre.