Be kategorijos

Kauno sporto halėje dvi dienas vyko Lietuvos vaikų mažojo futbolo čempionato finaliniai etapai. Žiūrovai pamatė dviejų Panevėžio komandų, kurios tapo šalies čempionėmis, triumfą.

Turnyras prasidėjo nuo U-10 (gim. 2010 metais) komandų pusfinalių. FA „Panevėžio“ ekipa 8:0 sutriuškino Vilniaus FM „Žaibą“, o Klaipėdos FSM 1:0 nugalėjo Kauno VJFM „Fortūnos“ bendraamžius. Mažajame finale kauniečiai 6:2 įveikė vilniečius ir iškovojo bronzos medalius. Rezultatyvi taip pat buvo dvikova dėl pagrindinio trofėjaus – panevėžiečiai ir klaipėdiečiai vieni kitiems įmušė po 3 įvarčius. Nugalėtoją lėmė 7 metrų baudiniai, kuriuos taikliau smūgiavo Ričardo Čereškos auklėtiniai (3:2). FA „Panevėžys“ antrus metus iš eilės pelnė U-10 Lietuvos čempionų titulą. Geriausiu žaidėju panevėžiečių komandoje pripažintas Gytis Januševičius. Lietuvos čempionais tapo šie futbolininkai: Orestas Sotkevičius, Rytis Varnas, Kajus Grunskis, Martynas Ramoška, Gytis Januševičius, Ugnius Chmieliauskas, Girius Pribušauskas, Emilijus Dūda, Orestas Paulikevičius, Martynas Černius, Domas Vaidelauskas, Edvinas Rauckis, Jonas Pakštas, Armandas Kulionis.

Kitą dieną vyko vyresnės U-13 amžiaus grupės (gim. 2007 metais) finalinio etapo susitikimai. Pirmajame pusfinalyje FA „Panevėžys“ 6:2 nugalėjo VFA „Geležinį vilką“, o antrajame Klaipėdos FSM įveikė FK „Jonavą“ 8:1. Bronzos medalius iškovojo „Geležinis vilkas“, kuris mažajame finale nugalėjo jonaviečius 5:0. Čempionato trofėjus iškeliavo į Panevėžį. Permainingame finale trenerio Albino Radecko auklėtiniai 4:2 įveikė klaipėdiečius ir iškovojo pirmąją vietą. Geriausiu panevėžiečių komandos žaidėju išrinktas Arminas Astafejefas. U-13 amžiaus grupės čempionais tapo Adas Jasiūnas, Oskaras Janušas, Ignas Lukoševičius, Matas Dilys, Arminas Astafejevas, Rokas Kulbis, Augustas Butkus, Majus Žižys, Augustas Gedžiūnas, Eimantas Žižiūnas, Matas Pušnys, Aronas Šlikas, Gabrielius Likša, Gustas Muraška. „Džiaugiamės puikiu rezultatu. Iš keturių startavusių Panevėžio komandų Lietuvos vaikų mažojo futbolo čempionate dvi tapo nugalėtojomis. Finaliniame etape buvo pajėgūs varžovai, bet jaunieji mūsų futbolininkai pademonstravo puikų žaidimą ir priešininkus sugebėjo įveikti“, – „Sekundei“ sakė futbolo akademijos „Panevėžys” direktorius Darius Butkus.