Naujienos

Šiemet puikiais rezultatais gali pasidžiaugti futbolo akademija „Panevėžys“. Praėjusiame sezone U19 amžiaus grupėje jos auklėtiniai tapo šalies čempionais, o metais jaunesni iškovojo sidabro medalius.
VšĮ futbolo akademija „Panevėžys“ yra ne pelno siekianti organizacija. Futbolo akademijoje „Panevėžys“ sportuoja daugiau kaip 600 futbolininkų nuo 6 iki 19 metų, o dirba 14 trenerių.
Futbolo akademijos (FA) direktorius Darius Butkus pasidžiaugė, kad akademijos auklėtiniai nuolat kovoja dėl aukščiausių vietų šalies pirmenybėse. Be to, jaunieji žaidėjai sėkmingai įsijungia į reprezentacinės miesto komandos futbolininkų gretas. U18, U17, U16 vaikinai atstovauja FK „Panevėžys B“ komandai, kuri jau keletą sezonų rungtyniauja Lietuvos pirmojoje lygoje. Komandą treniruoja Dainius Gleveckas ir FA treneris Povilas Lukšys. FA jaunimas kasmet papildo futbolo meistrų komandą.
Šiemet FK „Panevėžys“ komanda Lietuvos A lygos čempionate iškovojo aukso medalius. Tarp čempionų – nemažas būrys Panevėžio futbolo akademijos auklėtinių: Matijus Remeikis, Gustas Žederštreimas, Domantas Vaičekauskas, Danas Šimkevičius, Povilas Lukšys, Eimantas Dzinga ir kiti. Futbolo akademija kiekvienais metais parengia daugiau nei 20 sportininkų, kurie atstovauja Lietuvai įvairaus amžiaus futbolo rinktinėse. Treneris Virginijus Liubšys dirba šalies U21 rinktinės vyriausiojo trenerio asistentu, Povilas Lukšys ir Žilvinas Banys yra talentų programos treneriai – dirba su tam tikro amžiaus atrinktais talentais.
Futbolo akademijos komandos žaidžia „Samsung Galaxy Watch“ elitinėse vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo lygose. Pasibaigus pirmajam čempionato ratui U18 amžiaus grupėje rungtyniaujanti Panevėžio miesto komanda yra pirmoje turnyro lentelės vietoje. Pavasarį atsinaujinęs čempionatas baigsis jau vasarai prasidėjus. Futbolo akademijos „Panevėžys“ direktorius papasakojo, kaip dirba treneriai.
„Kad kokybiškai užimtume vaikus ir vestume meistriškumo treniruotes, mums trūksta dar nors vieno trenerio. Tikimės, kad kitais metais mūsų norai išsipildys. Kadangi draugiškai dirbama ir glaudžiai bendradarbiaujama su Lietuvos futbolo federacija, todėl visos didžiausios akademijos, tarp jų ir mūsų, treniruojasi pagal federacijos jaunimo ugdymo programą. Akademijos yra licencijuojamos – nustatomas jų lygis ir atitinkamai įvertinama žvaigždutėmis. FA „Panevėžys“ turi tris žvaigždutes iš penkių galimų. Pasitelkiame „Prosocerdata“ platformą, kurioje, kaip ir mokykliniame dienyne, viskas fiksuojama – treniruotės, pratimai, rungtynės, jų analizė, lankomumas ir panašiai. Treneriai dirba rotacijos principu, kiekvienas yra paskirtas prie atitinkamo amžiaus grupės, tobulinasi ir ugdytiniams suteikia geriausia, ko reikia to amžiaus tarpsnyje.
Treniravęs trejus metus, treneris perduoda vaikus kitam treneriui, o šis treniruoja kitame etape. Šiuo metu akademijoje yra 33 grupės (komandos), kurios sportuoja ir dalyvauja įvairaus amžiaus varžybose. Kiekviena komanda kiekvieną savaitgalį turi žaisti – vienos išvykoje, kitos namuose. Vasarą sportuojame dviejuose stadionuose – FA „Panevėžys“ ir „Žemynos“ progimnazijos. Žiemą jauniausi vaikai eina į sporto sales, kurių turime tik dvi, o kiti sportuoja lauke. Labai laukiame dengto futbolo maniežo, kuris turi atsirasti 2024 metais“, – „Panevėžio balsui“ sakė D. Butkus.
FA patalpose neseniai atidaryta ekspozicija „Panevėžio futbolui 100 metų“. Čia galima susipažinti su komandomis, kurios per šimtą metų metų tapo Lietuvos futbolo čempionėmis. Jų iš viso keturiolika. Be to, veikia ženkliukų futbolo tematika paroda (jų yra apie 4000). Juos padovanojo žinomas numizmatas Aleksandras Michelsonas. Muziejuje eksponuojamos viso šimtmečio Panevėžio miesto komandų, tapusių Lietuvos pirmenybių nugalėtojomis nuotraukos. Tai 1963-iųjų ir 1968-ųjų Lietuvos čempionė „Statyba“, 1985, 1993, 2005, 2008, 2009, 2010, 2011 ir 2012 metų šalies čempionas FK „Ekranas“, 2018 metų šalies I lygos nugalėtojas ir 2023 metų Lietuvos čempionas FK „Panevėžys“, 2016 metų šalies salės futbolo čempionas futbolo klubas „Baltija“, 2021 metų šalies paplūdimio futbolo taurės laimėtojas futbolo klubas „Dembava“.

Laikraščio Sekundė informacija.