Be kategorijosNaujienos

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos-Panevėžio futbolo akademijos (PRSSG-PFA) auklėtinių U-15 komanda (gimę 2003 m. ir jaunesni) savaitgalį turėjo puikią progą pasivaržyti su savo bendraamžiais iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos ir Olandijos. Dariaus Žindulio ir Virginijaus Liubšio vadovaujama ekipa dalyvavo tarptautiniame „Riga Cup“ turnyre (Latvija), kuriame užėmė 4-ąją vietą.

Viename prestižiškiausių jaunimo futbolo turnyrų Baltijos valstybėse iš viso U-15 amžiaus grupėje varžėsi 16 komandų iš 6 šalių. Jos buvo suskirstytos į 4 grupes po 4 ekipas. Per pirmąsias dvi dienas PRSSG-PFA futbolininkai sužaidė keturias dvikovas. Grupės varžybose rezultatu 3:1 įveikta „Skonto” (Latvija) bei 4:1 – Suomių „GrIFK“ komandos. Paskutinėse grupės rungtynėse lietuviai iškovojo pergalę prieš Talino „Flora” jaunuosius futbolininkus (1:0). Surinkę 9 taškus PRSSG-PFA U-15 futbolininkai tapo grupės nugalėtojais. Varžybų pusfinalyje gimnazijos U-15 komandos laukė ypač pajėgus varžovas iš Nyderlandų – „PSV Eindhoven“. Rungtynėse pasisėmę daug patirties PRSSG vaikinai turėjo pripažinti olandų komandos pranašumą (0:4). Mažajame finale jaunimas iš Lietuvos išbandė jėgas su Rusijos Sankt Peterburgo futbolininkais. Pusfinalio rungtynėse išeikvoję paskutines jėgas, dvikovoje dėl trečiosios vietos panevėžiečiai nebesugebėjo pasipriešinti bendraamžiams iš Rusijos ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 4:0.

„Visuomet malonu dalyvauti aukšto lygio turnyre, vaikinams tai tikras iššūkis ir puiki galimybė išbandyti savo jėgas tarptautinėje arenoje. Džiugu, jog pavyko susitikti su tokiais pajėgiais varžovais kaip „PSV“ Eindhoven ir “Zenit”, nors ir buvo skaudžiai pralaimėta“, – įspūdžiais dalijosi komandos treneris D.Žindulis. „Besiruošdami artėjančiam futbolo sezonui esame numatę dar keletą kontrolinių rungtynių kaimyninėje Latvijoje, o netolimoje ateityje išbandysime jėgas tarptautiniame turnyre „Ateitis cup“.

„Riga cup“ dalyvavo: Motiejus Slivka, Emilis Varnas, Armandas Kučys, Gustas Žederštreimas, Domantas Vaičekauskas, Arnas Končius, Vakaris Skibiniauskas, Danas Šimkevičius, Matijus Remeikis, Darius Jurgelevičius, Eimantas Dzinga, Evaldas Urmonas, Domas Račkauskas, Reinas Batutis, Darius Kublickas, Ernestas Burdziauskas, Eirimas Širvinskas.

Treneriai: Darius Žindulis ir Virginijus Liubšys.