Naujienos

Rugpjūčio 9- 10 d. uostamiestyje vykusiame tradiciniame (jau 7- ajame) Klaipėdos mero futbolo turnyre dalyvavo 8 komandos iš Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Tik išvakarėse apie neatvykimą pranešė Kaliningrado (Rusija) atstovai.  Lemiamose rungtynėse dėl medalių (dėl 3- 4 ir 1- 2 vietų) nugalėtojai paaiškėjo tik po 11 m baudinių serijos. Įspūdingo dydžio nugalėtojams skirta taurė (tiesa, net dvi: viena liks visam laikui, o pagrindinis trofėjus yra pereinamasis ir kitamet jis vėl turės būti atvežtas į Klaipėdą) atkeliavo į Panevėžį. Ją įteikė pats miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Besirengdami Elitinės jaunių lygos čempionato II ratui FA „Panevėžys“ 14- mečių vaikinų komanda pogrupyje įveikė Mažeikių „Atmosferą“ 4: 0, Klaipėdos FM- 1 – 2: 1 ir paskutinėse rungtynėse sužaidė lygiosiomis 2: 2 su Gardino „Belgard“ ekipa iš Baltarusijos. Šis mačas klostėsi itin dramatiškai. Varžovai (norint patekti į finalą jiems buvo būtina tik pergalė) spaudė panevėžiečius visas rungtynes. Po pirmo kėlinio Gardino futboilininkai pirmavo 2: 0. Visgi Futbolo akademijos „Panevėžys“ atstovai parodė didžiulį sportinį užsivedimą. Jiems pavyko sušvelninti rezultatą ir jau per teisėjo pridėtą laiką imušti išlyginamąjį įvartį.

Finale centriniame miesto stadione panevėžiečiai susitiko su kitame pogrupyje visas pergales iškovojusiais Ventspilio (Latvija) futbolininkais.  Juos, beje, treniruoja lietuvis Saulius Cekanavičius. Nors varžovai ir žaidė galingiau, tačiau po 60 min. švieslentėje buvo 0: 0. 11 m baudinių serijoje 4 Futbolo akademijos auklėtinių smūgiai buvo taiklūs, o varžovai  nerealizavo 2 baudinių. Kartą vartus išsaugojo pamnevėžietis Emilis Urbonas, o sykį latviai nepataikė į vartus.  Pergalę 4: 2 ir pagrindinį trofėjų laimėjo FA „Panevėžys“ atstovai.

ČEMPIONAIS TAPO 19  FUTBOLININKŲ: EMILIS URBONAS, LINAS AUSMONAS, ERNESTAS ZELBA, SILVESTRAS LAPINSKAS, ARIJUS FINEVIČIUS, NOJUS SARGAUTIS, IGNAS BANAITIS, TITAS DILYS, KAJUS JABLONSKAS, DANAS MARIO MATIKONIS, ROKAS LUNSKIS, IGNAS KRIVICKAS, VAIDAS RAMUNIS, IGNAS JOVAIŠAS, TOMAS ŽILINSKAS, PATRIKAS SAVĖNAS, MATAS ŽEROMSKIS, NOJUS LUKŠYS IR PIJUS SEIKAUSKAS. TRENERIS RIČARDAS ČEREŠKA.

Geriausiuoju turnyro gynėju pripažintas Panevėžio vienuolikės gynėjas Silvestras Lapinskas, o geriausiojo žaidėjo prizas atiteko Arijui Finevičiui.

Rezultatyviai žaidė 9 sportininkai: Arijus Finevičius – 3 įvarčiai, Ernestas Zelba – 2,  Emilis Urbonas, Patrikas Savėnas, Pijus Seikauskas, Kajus Jablonskas,  Nojus Lukšys, Silvestras Lapinskas, Nojus Sargautis – visi po 1.