Naujienos
Birželio 13- 17 d. Čekijos mieste Liberec vyko tarptautinis jaunimo futbolo turnyras „Liberec Trophy“. Šešiose amžiaus grupėsi varžėsi net 77 komandos iš Čekijos, Lenkijos bei Lietuvos. Panevėžiui atstovavo keturios Futbolo akademijos rinktinės. 10 ir 12 metų berniukams tai buvo paskatinimas už viso sezono darbus treniruotėse bei turnyruose, oficialiuose čempionato varžybose. Kartu vyko ir didelis būrys futbolininkų tėvelių.
U-10 (gim. 2014 m . ir jaunesni) aikštėse varžėsi pagal formatą 7x 7, o U- 12 (gim. 2012 m. ir jaunesni) jau rungtyniavo 9x 9. Kiekviena komanda per dvi varžybų dienas sužaidė po 8- 10 rungtynių. Po turnyro visi sportininkai buvo apdovanoti medaliais.
Pirmąją varžybų dieną buvo surengtas oficialus turnyro atidarymas. Jo metu skambėjo visų dalyvaujančių šalių himnai, buvo surengta loterija. Visus sužavėjo kamuolio žongliravimo virtuozas Dawidas Krzyžowskis. Jis yra Lenkijos čempionas ir „Red Bull“ pasaulio čempionato Brazilijoje laisvojo stiliaus programos finalininkas.
Visos turnyro varžybos vyko ant puikios natūralios futbolo vejos. Dėl savo daugiafunkciškumo Sport Park Liberec yra ideali vieta sporto renginiams. Nuo 2005 m., kai jis buvo pastatytas, jis tapo svarbia kultūrine ir socialine vieta Libereco regione. Kasmet čia vyksta beveik šimtas nacionalinių ir tarptautinių renginių.
Liberec įkurtas 13 amžiuje ir yra penktas pagal dydį Čekijos miestas – 108 000 gyventojų. Jame kadaise klestėjo tekstilės pramonė, todėl kalnų apsuptyje įsikūręs miestas buvo vadinamas „Bohemijos Mančesteriu“. Reprezentacinė vyrų futbolo komanda „Slovan“ stipriausių šalies komandų čempionate užima 7 vietą.
Laisvalaikiu panevėžiečiai apsilankė miesto zoologijos sode. Tai seniausias šalyje gyvūnų apgyvendinimo parkas. Jis įkurtas 1904 m. ir apima 14 hektarų teritoriją, joje galima stebėti iki 160 gyvūnų rūšių iš viso pasaulio. Įdomiausieji yra raudonoji panda, 40 metį atšventęs Azijos dramblys, baltasis tigras, tinklinis pitonas, pačių didžiausių pelėdų rūšių atstovai ir kiti.
Taip pat buvo galimybė pasigrožėti neorenesansine Rotuše, kuri pastatyta 19 amžiuje. Pagrindinis Rotušės bokštas pakyla iki 61 m. Didžiajai daliai sportininkų, atsižvelgiant į varžybų grafiką, taip pat pavyko aplankyti ir Libereco pasididžiavimą – Jestad kalną. 1012 m virš jūros lygio esančiame kalne yra televizijos bokšto siųstuvas (naktį jis šviečia kaip švyturys) , o pats pastatas (dabar jame įkurtas viešbutis) hiperbolės formos bei traukia turistus iš viso pasaulio. Pėsčiomis iki pat viršūnes tenka žygiuoti bent 10 km.
Panevėžio FA „Panevėžys“ atstovavo net 45 sportininkai.
2014 m.g. amžiaus grupėje įsimintinus kelionės įspūdžius patyrė ir tarptautinių varžybų patirties įgavo 21 futbolininkas: JONAS LALAS, VILJAMAS MIKALAUSKAS, TAURAS DYPONAS, MOTIEJUS SABALIAUSKAS, RAPOLAS GRĖBLIŪNAS, GUSTAS MILAKNIS, UGNIUS PETRUTIS, GINTARAS KLIMAVIČIUS, EMILIS EIVA, ADOMAS BUIKUS, ELDARAS MERKELIS, ROKAS MILAŠEVIČIUS, DANAS ŠILEIKA, EMILIS NARVAIŠIS, SIMAS PETRAUSKAS, HENRIS JANKAUSKAS, AINIUS SKĖRYS, TIJUS ŠLAMAS, DOVAINIS JANUŠAUSKAS, ROKAS PALEVIČIUS IR FAUSTAS KUOKALAS.
Treneris Ričardas Čereška
FA- 2012 amžiaus grupėje rungtyniavo 24 sportininkai, pasidalinę į dvi komandas. Tai NOJUS ŽIŽYS, ARMANDAS PRIBUŠAUSKAS, FAUSTAS PETRONIS, ARMANDAS BERNOTAVIČIUS, ARMANDAS DULKĖ, ARNAS MACKEVIČIUS, MANUELIS VOVERIS, ADAS BARANAUSKIS, KRISTUPAS JUKNEVIČIUS, MARIJUS JESIŪNAS, VAKARIS ŠČERBICKAS, TIJUS NAVARSKAS, EMILIS PETRONIS, MATAS KURLINSKAS, JOKŪBAS SILIŪNAS, GUSTAS BRAŽDŽIŪNAS, ARONAS VASILIAUSKAS, EMILIS RUTKAUSKAS, AGNIUS ŠIMONIS, EMILIS VARKULEVIČIUS, EDVARDAS TVASKA, BENAS SIMONAITIS, UGNIUS BARANAUSKAS, MARTYNAS BAUBLYS.
Treneris Giedrius Juzelėnas.